Ерлинг Холанд донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 срещу

...

Холанд донесе късен обрат за Сити, Меси постави рекорд в Шампионската лига

Ерлинг Холанд донесе успеха на Манчестър Сити с 2:1 против някогашния си тим Борусия Дортмунд. Норвежкият нападател вкара 26-ия си гол в 22 мача в Шампионската лига и способства за сложния поврат, реализиран от жителите.

Сити имаше необикновена вечер, като дълго време нямаше прецизен удар във вратата на Борусия. Германците се възползваха и поведоха с гол на британския национал Джуд Белингам. В 80-ата минута бранителят Джон Стоунс изравни, а четири минути по-късно Холанд донесе скъпия триумф.

В другата среща от групата Копенхаген и Севиля приключиха при нулево тъждество и взеха първи точки. Манчестър Сити е отпред с 6 точки, а Борусия има 3.

Шампионът Реал Мадрид и ПСЖ също имаха тествания, с които се оправиха. Испанският тим стигна до 2:0 против Лайпциг с попадения на Федерико Валверде и Марко Асенсио след 80-ата минута.
ПСЖ направи поврат за 3:1 против Макаби Хайфа като посетител. Головете за френския отличник вкараха трите звезди на тима - Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

С попадението си аржентинецът сложи два върха. Той стана футболистът, вкарвал на най-вече разнообразни тимове в Шампионската лига, като към този момент има попадения против 39 тима от 19 страни (досега той делеше първото място с Кристиано Роналдо). Освен това Меси към този момент има голове в 18 следващи сезона в Шампионската лига.
В групата на ПСЖ Бенфика направи поврат за 2:1 против Ювентус в Торино. Португалците и парижани имат по 6 точки, а Ювентус и Макаби са без точки.
Източник: 18min.bg