Елица Костова и Александрина Найденова се класираха на четвъртфиналите на

...

Костова и Найденова на 1/4-финал на двойки в Китай

Елица Костова и Александрина Найденова се класираха на четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " 125К " на WТА в Анин (Китай) с награден фонд 125 хиляди $. Българките победиха четвъртите сложени Фан Ин Сюн (Китай) и Прартана Томбаре (Индия) със 7:5, 4:6, 10-7 за 1:42 час.

Двубоят беше пресечен поради дъжд в края на втория сет. След подновяването китайките изравниха резултата, само че в шампионския тайбрек Костова и Найденова преобладаваха и стигнаха до крайния триумф.

Елица Костова доближи и до четвъртфиналите на сингъл и на следващия ден ще играе против представителката на домакините и лидерка в схемата Шуай Пън.

32-годишната китайка е 39-а в международната класация сега. Тя има две трофеи в кариерата си в шампионати на WТА и е проработила съвсем 9 милиона $ от наградни фондове.

28-годишната Костова е 189-а в света. Двете не са се срещали до момента.