Елитните английски Челси и Нюкасъл Юнайтед завършиха 1:1 в контролна

...

Челси и Нюкасъл не се победиха в контролна среща

Елитните британски Челси и Нюкасъл Юнайтед приключиха 1:1 в контролна футболна среща. Мачът бе част от предсезонното турне в Съединени американски щати и се изигра на стадион " Мерцедес-Бенц " в Атланта.

Двата тима си размениха по едно попадение преди почивката, като лондончани откриха посредством новото си попълнение Николас Джаксън след асистенция на Иън Маатсен преди да изтече четвърт час. Крилото на " свраките " - Мигел Алмирон, възвърне равенството в добавеното време на първото полувреме след извеждащ пас на Антъни Гордън.

През втората част " сините " имаха няколко положителни благоприятни условия да поведат след изстрели на Бен Чилуел, Кристофър Нкунку и Конър Галахър, само че всички бяха избавени от вратаря на Нюкасъл - Ник Поуп, който размени Мартин Дубравка след почивката.

В последните си две контроли на турнето Челси ще се изправи против Фулъм в неделя и против Борусия Дортмунд идната седмица. Нюкасъл Юнайтед пък ще играе с Брайтън в петък, преди да се завърне вкъщи за последните си предсезонни мачове преди новата акция във Висшата лига.