Елегантно завършване в 65-та минута от Jordan Larmour даде на

...

Leinster победи защитаващия шампиона Munster в URC

Елегантно довеждане докрай в 65-та минута от Jordan Larmour даде на Leinster съдбоносен трети опит при успеха им с 21-16 в United Rugby Championship над Munster на Aviva Stadium.

Действащите първенци стартираха мечтано с четвъртия опит на Крейг Кейси за сезона, само че небрежният Лейнстър към момента водеше с 14-10 на полувремето с помощта на превърнатите резултати от Джеймисън Гибсън-Парк и Дан Шийхан.

Джак Кроули, полуфиналният воин на Мънстър от предишния май, приключи второто полувреме с дузпи единствено за Лармор, с цел да изпрати по-голямата част от публиката от 49 246 души вкъщи щастлива.

Саймън Зебо разгласи завръщането си след травма с брилянтен пробив на петата минута, влизайки в Гари Рингроуз, за ​​да прескочи половината път. Калвин Неш и Антоан Фриш осигуриха поддръжката, като последният разтовари Кейси, с цел да се хвърли зрелищно в десния ъгъл.

Кроули осъществя и бързо направи 10-0 с дузпа, откакто първичното му спиране съвсем докара до втори опит – Стивън Арчър...