Един от лидерите в Бундеслигата преди този кръг - Фрайбург,

...

Фрайбург си тръгна с точка от столицата преди сблъсъка с Байерн

Един от водачите в Бундеслигата преди този кръг - Фрайбург, взе единствено точка при визитата си на Херта в Берлин след 2:2. Гостите позволиха поврат и губеха до 78-ата минута, когато влезлият малко преди този момент Кевин Шаде изравни. Независимо от това отборът на Кристиан Щрайх остава пред отбори като Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд). За столичани пък това е четвърто следващо реми.

Фрайбург излезе отпред в 22-рата минута, когато прецизен беше Даниел-Кофи Киере.

Херта обаче изравни от дузпа в 34-тата, отсъдена за игра с ръка. Точен при осъществяването беше Доди Лукебакио.

Домакините излязоха напред в 61-вата посредством Суат Сердар. Те обаче не съумяха да задържат задатъка си, тъй като Шаде се разписа за крайното 2:2.

След седмица за Фрайбург следва може би най-тежкият тест в Бундеслигата - посещение на Байерн в Мюнхен.