Един от фаворитите за трофея в Лига Европа през настоящия

...

Милан отново надви десет от Славия Прага, Виляреал се опита, но Марсилия е на четвъртфиналите в Лига Европа

Един от любимците за трофея в Лига Европа през сегашния сезон Милан доближи без особени усложнения до четвъртфиналите на конкуренцията, откакто записа втора поредна победа над чешкия Славия Прага.

" Росонерите " завоюваха с 3:1 в реванша и по този начин с общ резултат 7:3 не престават към идната фаза във втория по мощ европейски шампионат.

По сходство на първия двубой сред двата отбора преди седмица през днешния ден още веднъж чехите рано-рано останаха в понижен състав след изгонването на Томаш Холеш още в 20-ата минута. Това мигновено даде съществено преимущество на гостите и до края на първото полувреме те осъществиха три безответни гола посредством Рубен Лофтъс-Чийк, Кристиан Пулишич и Рафаел Леао.

След почивката футболистите на Жиндрих Тръпишовски въпреки всичко откриха метод да стигнат до почетното попадение дело на Матей Юрасек пет минути преди края на постоянното време, с което беше завършен и крайният резултат в конфликта.

Междувременно в Испания съставът на Виляреал надигра с 3:1 вкъщи Олимпик Марсилия, само че все пак французите се класираха за четвъртфиналите в Лига Европа с обш резултат 5:3.

На " Естадио де ла Серамика " домакините, водени от Марселино, имаха да заличават пасив от четири гола след първия дуел преди седмица и съвсем съумяха да го сторят посредством Етиен Капу, Александър Сьорлот и Йерсон Москера, които направиха по този начин, че " жълтата подводница " да поведе с 3:0 в 85-ата минута.

Надеждите за незабравим поврат на локалните последователи обаче бяха попарени надълбоко в добавеното време от Джонатан Клаус, чийто гол подпечата мястото на марсилци измежду най-хубавите осем в конкуренцията.