Двукратният шампион Волфсбург се класира за полуфиналите на женската Шампионска

...

Волфсбург и Челси се класираха за полуфиналите на женската Шампионска лига

Двукратният първенец Волфсбург се класира за полуфиналите на женската Шампионска лига за втора поредна година, откакто победи Пари Сен Жермен с 2:1 общо резултат в четвъртък.

Германският тим завоюва с 1:0 на " Парк де Пренс " преди седмица, голът на Александра Поп в 20-ата минута пред 14 367 фенове на " Волфсваген Арена " се оказа съдбоносен макар изравняването на Кадидиату Диани 10 минути по-късно.

" Много сме щастливи и горди, беше тежък мач ", сподели Поп пред DAZN. " Борихме се. Първият гол бе извънредно значим за нас ", добави тя.

Непобеден в осем мача от Шампионската лига през сезона, Волфсбург ще играе против Арсенал в полуфиналите през април. Лондонският тим доближи тази фаза, откакто се наложи над Байерн Мюнхен с 2:0 на " Емирейтс Стейдиъм ", като навакса изоставането от 0:1 в първия дуел.

Челси също стигна до полуфиналите на шампионата след трагичен триумф над Олимпик Лион с 4:3 след осъществявания на дузпи, като общият резултат от двата мача беше 2:2. Челси завоюва първата среща с 1:0, само че отборът от Лион се наложи във втората среща с 2:1. Англичанките ще срещнат отбора на Барселона, който победи безапелационно Рома с 5:1 и общо резултат 6:1.

Финалът на Шампионската лига ще се играе на 3 юни в Айндховен, Нидерландия.