Двукратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха

...

Сестри Стоеви на четвъртфинал на турнир по бадминтон в Германия

Двукратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки дами на шампионата по бадминтон от сериите " World Tour Super 300 " в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 180 хиляди $.

Сестрите, които са сложени под номер 7 в схемата, победиха японките Рин Иванага и Кие Наканиши с 21:9, 21:19 за 52 минути.

Българките нямаха никакви проблеми в първия гейм, в който напълно преобладаваха. Във втората част Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха с 9:4, само че съперничките им стигнаха до поврат 17:16 и 19:18. Националките обаче демонстрираха по-добра игра в края и с три следващи точки затвориха мача.

Утре българките, девети в международната класация, ще играят за място на полуфиналите против поставените под номер 3 в света и в схемата Со-йон Ким и Хи-йонг Кон (Република Корея).
Източник: bnr.bg