Двубоят между Интер и Болоня от 8-ия кръг на Серия

...

Болоня навакса пасив от два гола и измъкна точка срещу Интер

Двубоят сред Интер и Болоня от 8-ия кръг на Серия А приключи при резултат 2:2. Гостите погасиха закъснение от два гола, с цел да заслужат точка.

Домакините стремително построиха задатък от два гола на стадион " Джузепе Меаца " в Милано. В 11-ата минута Франческо Ачерби засече с глава центриране от ъглов удар на Хакан Чалханоглу. Само единствено 117 секунди игра Лаутаро Мартинес удвои задатъка на " нерадзурите " със страховит отдалечен изстрел отвън наказателното поле, който попадна в далечния горен ъгъл.

Гостите понижиха изоставането си в 19-ата минута. Рикардо Орсолини се разписа от дузпа за нарушаване на Люис Фъргюсън.

След почивката възпитаниците на Тиаго Мота възобновиха равенството. Джошуа Зиркзее стреля от границата на наказателното поле по земя за 2:2.

Играчите на Симоне Индзаги имаха добра опция да възстановят задатъка си, само че попадение на Алексис Санчес бе анулирано заради засада.

Интер остава на върха в класирането с актив от 19 точки. Болоня заема 8-ото място в подреждането с 11 пункта.