Две партии, които във външната политика на практика са на

...
Две партии, които във външната политика на практика са на
Коментари Харесай

Чужди медии: Бъркотия в София. Две сили се обезкървяват.

" Две партии, които във външната политика на процедура са на една вълна, само че вътре в страната се борят по всевъзможен начин една против друга " – това е сбитото пояснение, което дава за рецесията в България отличният ценител на страната Михаел Мартенс в една от двете си публикации във „ Франкфуртер Алгемайне Цайтунг “ (ФАЦ) през днешния ден. Мартенс превежда на немски и новата дума „ некоалиция “ и шеговито я съпоставя с многочислените не-думи в немския език.

В началото на публикацията си Мартенс написа: „ Този съюз непредпазливо се разпадна единствено след девет месеца и в този момент българите се насочат към шести парламентарни избори в границите на едвам 3 години “. Кореспондентката на публичната медия АРД Зилке Хане също отбелязва, че България се насочва към избори, а немската организация ДПА назовава ГЕРБ и ПП-ДБ прозападни, само че между тях „ смъртни врагове “.

Нестабилността вреди и на Украйна

Политическата неустойчивост в България вреди обаче и на Украйна, написа във ФАЦ Михаел Мартенс, който изяснява, че България е значим снабдител на муниции руски диаметър за украинската войска. И изяснява опасността, надвиснала над тези доставки: „ На назад във времето дебнат няколко националистическо-проруски партийки, които умират от предпочитание да вземат участие в държавното управление. Със лични сили не могат да го реализиран, само че могат да изчакат, до момента в който двете най-силни прозападни сили в страната не престават взаимно да се обезкървяват “.

По-нататък в публикацията си Мартенс отбелязва, че " Продължаваме промяната " като че ли не желае да одобри водещата роля на ГЕРБ като най-голяма политическа мощ в страната и прибавя: „ Западни дипломати в София към този момент са по-сдържани в поддръжката си за „ Промяната “. „ Не можеш с 20% от гласовете да претендираш за правото да управляваш независимо страната “, споделя един събеседник в София и с това явно обобщава един много публикуван мироглед измежду дипломатическия корпус в София във връзка с Политическа партия. “

Бъркотията отдалечава България от Шенген и еврозоната

Според Михаел Мартенс бъркотията в София надали доближава страната до Шенгенското пространство – един мироглед, който споделят и редица други външни наблюдаващи. Агенция „ Франс Прес “ в преписка от Видин разказва в резюме пътя на България и Румъния към Шенгенското пространство и отбелязва възраженията на Нидерландия и Австрия. След това създателят на кореспонденцията разяснява: „ Последната политическа рецесия в София може да провали възможностите на страната, а също по този начин да охлади и очакванията ѝ за въвеждане на еврото следващата година. “

Върху въвеждането на еврото слага акцент и отличният ценител на България Михаел Мартенс в кореспонденцията си от София. Той написа: „ Караницата може да се отрази негативно и върху задачата на България да влезе в еврозоната на 1 януари 2025. Вярно, че от официална позиция решаващи за това са икономическите и финансово-политическите критерии, които България в огромна степен извършва и преизпълнява към този момент от години – най-много с помощта на ниския държавен дълг и дребния бюджетен недостиг. Но обликът, който си построява България, надали ще улесни решаващите фактори в еврозоната, когато решат да обяснят на своите гласоподаватели за какво одобряват тази балканска страна, принадлежаща към Европейски Съюз от 2007 година насам. “

" Това не е доказателство за жизнеността на българската народна власт "

На същата тематика ФАЦ е посветил даже един от своите къси мнения, чийто създател е още веднъж Михаел Мартенс. Коментарът е озаглавен: „ Така работата с присъединението към еврото няма да стане “. В началото на коментара си създателят написа: „ Фактът, че през юни в България ще се проведат шестите парламентарни избори единствено за три години, би могъл само с доста благосклонност да бъде пояснен като доказателство за жизнеността на българската народна власт. “

Мартенс отбелязва, че в действителност към този момент от години в страната просто не може да бъде излъчено устойчиво държавно управление, което пък заплашва „ задачата на елита в София да причисли България към еврото през 2025 година “. В края на коментара си той обобщава: „ Ако проевропейските партии продължат във вътрешната политика да се карат както до момента, във връзка с Шенгенското пространство и на еврозоната България първоначално ще си остане там, където при тези събитие пó ѝ е мястото: отвън. “

В днешната си преписка от София Зилке Хане осведоми, че Има Такъв Народ са върнали мандата и България се насочва към нови избори. „ Сега близкият до Русия президент Румен Радев би трябвало да уточни служебно държавно управление “, оповестява кореспондентката на публичната медия АРД.

Редактор: Александър Андреев/Fakti.bg

Източник: struma.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР