Дунав Русе победи Чардафон с 86:83 след продължение в зала

...

Дунав Русе пречупи Чардафон след продължение

Дунав Русе победи Чардафон с 86:83 след продължение в зала „ Орловец “ в Габрово в среща от район Център на ББЛ А група.

Отборът от Русе поведе с 22:11 след 10 минути игра, само че на почивката преимуществото към този момент бе за противника – 39:38. След паузата играта продължи панер за панер, като двата тима неведнъж си разменяха водачеството, а последната част стартира при 60:56 в интерес на Дунав.

Нито един от съставите не съумя да вземе по-сериозно преимущество и през заключителната четвърт, в която още веднъж разликата не надвишаваше 4 точки и мачът отиде в продължение. Чардафон поведе с 5 при започване на добавеното време, само че след мощни финални минути русенци измъкнаха триумфа.

Николай Николов бе над всички за спечелилите с 34 точки. Теодор Трифонов има 15, Стоян Ганев е с 12, като и тримата овладяха по 7 битки. Георги Минков добави 10 точки.

За Чардафон Андреан Деков осъществя 23 точки, Георги Стоянов има 17 и 10 битки, Цветан Тодоров записа 12 точки и 8 битки, а по 10 точки прибавиха Димитър Радев и Антонио Станков.