Дублиращият отбор на Черно море записа победа с 3:1 срещу

...

Дубълът на Черно море победи Светкавица в контрола

Дублиращият тим на " Черно море " записа победа с 3:1 против " Светкавица " в контролна среща, играна в Търговище. „ Моряците “, водени от Иван Николов, стигнаха до триумфа след поврат. В спаринга наставникът на Морето даде игрови минути на всички футболисти.

Двубоят стартира добре за варненци, които означиха гол още в третата минута посредством Радослав Петров. Той обаче бе анулиран поради нарушаване. Малко по-късно „ зелено-белите “ удариха греда, а в 22-рата минута позволиха гол. До края на полувремето „ моряците “ сътвориха няколко положителни обстановки, с цел да изравнят, които обаче пропуснаха.

След почивката Валентино Николаев вкара за 1:1 в 62-рата минута, а в 68-ата Кристиян Евдокиев осъществя за 2:1 след пробив отляво и центриране в наказателното поле на Берк Бейхан. В 72-рата минута Димитър Ковачев оформи крайното 3:1 след независим пробив отдясно и акуратен удар от дребен ъгъл.

Следващата контрола на Черно море е на 29 юли, когато гостуват на Несебър, а ден по-късно срещат Устрем в Дончево. В първата инспекция от подготовката „ моряците “ отстъпиха с 0:1 на Черноморец Бургас.

Варненци стартират шампионата с посещение на Шумен на 12 август (събота).
Източник: moreto.net