Домакинът на Мондиал 2018 Русия загуби от Аржентина с 0:1

...

Агуеро донесе победата на Аржентина над Русия на обновения "Лужники"

Домакинът на Мондиал 2018 Русия загуби от Аржентина с 0:1 в една от най-интересните контроли този уикенд.
Попадение на Серхио Агуеро в 86-а минута донесе успеха на " гаучосите " при формалното разкриване на стадион " Лужники " след реконструкцията му.

Цял мач за Аржентина игра мегазвездата Лионел Меси, а Серхио Агуеро отстъпи мястото си на терена на Пауло Дибала незабавно, откакто означи единственото попадение в мача.

Южноамериканците преобладаваха през целия мач и по-интересните голови обстановки бяха пред вратаря на домакините Игор Акинфеев.

Агуеро можеше да открие резултата още преди почивката, само че негов удар от придвижване бе избавен с опитност от Акинфеев.

Превъзходството на гостите даде резултат в 86-а минута, когато Кристиан Павон проби от дясно и подаде на Агуеро, чийто първи удар бе париран от бранител на Русия, само че при добавката с глава Агуеро прати топката в мрежата. При попадение останаха съществени подозрения за засада при паса към Павон.

Следващите контроли на двата тима са на 14 ноември. Русия посреща Испания в Санкт Петербург, а Аржентина играе с Нигерия в Краснодар.
Източник: btvnovinite.bg