Днес България прибави 3 златни, 3 сребърни и 4 бронзови

...

Злато за Демирева, България завърши Балканиадата с 16 отличия

Днес България прибави 3 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала на Балканиадата в Стара Загора и приключи с общо 16 оценки - 5 златни, 5 сребърни и 6 бронзови в 42-е дисциплини, по 21 при мъжете и при дамите.

Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Мирела Демирева завоюва купата на скок височина на Балканския шампионат по лека атлетика в Стара Загора.

Демирева приключи със 195 сантиметра и за трети път стигна до златото в дисциплината на районното състезание след 2015 и 2016 година.

Тя направи и три несполучливи опита на 203 сантиметра.
Снимка: Lap.bg
Габриела Петрова пък заслужи второ отличие от Балканиадата.Тя взе среброто на скок дължина с персонален връх от 6.49 метра, които реализира в последния си шести опит. Вчера тя също приключи втора в коронната си дисциплинираност на троен скок.

Победителка стана румънката Флорентина Костина Юско с 6.59 метра, а Анджела Морошану също от Румъния се класира трета с 6.48 метра.
Ива Александрова завоюва сребро в седмобоя при дебюта си на Балканско състезание с 4789 точки.

Александрова водеше след първите шест дисциплини, само че на 800 метра беше изпреварена Младена Петрушич (Босна и Херцеговина), която приключи с 4990 точки.

Бронза взе Лиляна Матович (Черна гора) с 4593 точки.

Марк Славов също стигна до почетната стълбичка. Той се класира трети на копие с персонален връх от 73.53 метра.

Шампион стана Ведран Самац (Сърбия) със 76.80 метра, а втори се подреди Джордже Каталин Захария (Румъния) със 75.92 метра.

Инна Ефтимова завоюва купата в спринта на 200 метра на Балканското състезание по лека атлетика в Стара Загора.

Ефтимова победи на финала с персонално достижение за сезона от 23.11 секунди.

Така тя заслужи трети орден от конкуренцията, откакто през вчерашния ден взе златото на 100 метра и донесе бронза на последния пост на щафетата на България на 4 по 100 метра.

Бронзовата медалистка на 100 метра от петък Оливия Фотопулу (Кипър) през днешния ден взе среброто на 200 метра с 23.57 секунди.

С бронза пък се окичи друга българка Карин Околие с персонален връх от 23.70 секунди.
В спринта на 200 метра при мъжете Денис Димитров приключи трети с персонален връх от 20.92 секунди. Така той прибави втори орден от Балканиадата след среброто на 100 метра от през вчерашния ден.

Балкански първенец стана Панайотис Тривизас (Гърция) с 20.87 секунди, а втори на стотна от секундата зад него финишира Йонуц Андрей Нягое (Румъния).

Митко Ценов завоюва трета балканска купа в кариерата си в бягането на 3000 метра стипълчейз на районния шампионат по лека атлетика в Стара Загора.

Ценов победи безапелационно с 8:45.50 минути и още веднъж е отличник в коронната си дисциплинираност след 2013 и 2015 година.

Така той към този момент има общо пет златни оценки от Балкански шампионати, откакто през 2016 година победи на 5000 метра, а преди година беше най-хубав на 1500 метра.

За Ценов това беше последно публично съревнование преди европейското състезание в Берлин от 6 до 12 август.

Сребърен орден заслужи Тургай Байрам от Турция с 8:55.85 минути, а трети с 9:01.44 минути приключи различен българин Иво Балабанов, който взе първо отличие от Балканиада.
Момчил Караилиев и Георги Цонов заслужиха място на подиума в дисциплината троен скок на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора.

Караилиев приключи втори с персонално достижение за сезона от 16.55 метра, а Георги Цонов остана трети с 16.16 метра, въпреки че направи единствено три опита, след което се отхвърли.

Двамата българи имат покрити нормативи и ще вземат участие на Европейското състезание по лека атлетика в Берлин от 6 до 12 август.

Балкански първенец стана Димитриос Циамис (Гърция) с 16.67 метра.
Източник: btvnovinite.bg