Джон Гилмур вкара гол 1:22 минути след началото на продължението,

...

Лундквист изведе Рейнджърс до победа срещу Ванкувър

Джон Гилмур вкара гол 1:22 минути след началото на продължението, а Хенрик Лундквист направи персонален връх за сезона с 50 спасявания при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 6:5 против Ванкувър в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Брок Бьозер изпрати мача в продължения с втория си гол в мача, който падна едвам 45.9 секунди преди края на постоянното време. Близо пет минути по-рано Майка Зибанеяд даде задатък на Рейнджърс, само че Канъкс извадиха вратаря за последните няколко офанзиви и сполучиха.

Кевин Хейс вкара два гола за Рейнджърс, които прекратиха серията си от седем мача без победа. Владислав Наместников, който беше притеглен от Тампа Бей в понеделник, добави гол и асистенция, а Джими Весей също се разписа за Ню Йорк. Райън Спуунър пък приключи с три асистенции.

Лидерът в генералното класиране на НХЛ Тампа Бей загуби с 1:2 против Бъфало, откакто Джейсън Поминвил вкара при числено преимущество при започване на продължението. Той преодоля Андрей Василевски с гол от левия кръг и Сейбърс завоюваха втората си поредна победа против Тампа Бей.
Джонатан Друан и Никита Шербак се разписаха във втората третина при успеха на Монреал против Ню Йорк Айлъндърс с 3:1. Канадците завоюваха точки в пети следващ мач, откакто Пол Байрън вкара още един гол, а Анти Ниеми отрази 27 удара.

Картър Хътън избави 35 шайби, а Скоти Ъпшал и Алекс Пиетранджело вкараха головете за успеха на Сейнт Луис с 2:1 против Детройт.

Колорадо пък надделя Калгари с 4:2, откакто Нейтън Маккинън и Тайсън Бари записаха по гол и асистенция.