Джеймс Хардън реализира 38 точки за успеха на Хюстън със

...

Брадата пак поведе Хюстън и изравни серията с шампиона

Джеймс Хардън осъществя 38 точки за триумфа на Хюстън със 112:108 вкъщи над Голдън Стейт в четвъртия мач от втория кръг на плейофите в Западната конференция в Националната баскетболна асоциация. Резултатът в серията е еднакъв - 2:2 триумфа.

Отборът на Рокeтс водеше с девет точки, само че по-късно първенците осъществиха седем безответни точки при 110:108 единствено 19 секунди преди края на четвъртия интервал.

Хардън осъществя един углавен удар 11.5 секунди преди финалната сирена, само че Уориърс хвана отскочилата топка при втория фаул, само че Стеф Къри още веднъж пропусна далечната пукотевица.

Веднага по-късно Голдън Стейт направи нарушаване против Крис Пол, който осъществя веднъж от линията за наказателни удари единствено 2.9 секунди преди финала на дуела.

Хюстън реализира две домашен победи над първенците след две провали при гостуванията. Кевин Дюрант вкара 34 точки за отбора на Уориърс, а неговият съотборник Къри добави още 30 точки.

Пи Джей Тъкър се отличи със 17 точки за спечелилите, а Ерик Гордън вкара още 20 точки за Хюстън. Мач номер 5 сред двата тима ще се играе в сряда рано сутринта, а хазаин е Голдън Стейт.

Янис Адетокунпо се отличи с 39 точки и 16 битки за успеха на Милуоки със 113:101 като посетител против Бостън в четвърти мач от полуфиналите в Източната конференция в НБА. Отборът на Бъкс има задатък от 3:1 триумфа.

Кайри Ървинг осъществя 23 точки и подаде 10 асистенции за Селтикс. Гостите реализираха триумф в първата среща от плейофите сред двата отбора, само че в този момент позволиха третото си следващо проваляне.

Бостън водеше с 67:65 в третия интервал, само че по-късно Милуоки осъществя 13 от идващите 14 точки и натрупа съдбоносен задатък в мача.

Отборът на Милуоки не е играл край в конференция от 2001 година насам. В сряда вечерта Бъкс е хазаин на дуел номер 5 от серията. /БТА