Дистанционно ще учат и деца, на които се налага да

...
Дистанционно ще учат и деца, на които се налага да
Коментари Харесай

Край на грипните ваканции

Дистанционно ще учат и деца, на които се постанова да отсъстват

До 20% от уроците може да са в електронна среда в новаторските учебни заведения, в случай че резултатите са по-добри

Грипните ваканции към този момент няма да са време, в което не се учи. Тогава образованието ще е онлайн, както бе по време на изключителното състояние. Електронно ще учат и деца, на които се постанова да отсъстват по-дълго от училище. В момента по разнообразни причини учениците губят 3-4 седмици, или 10% от образователното време, пише 24 часа.

„ Онлайн образованието по време на грипна ваканция ще бъде записано в Закона за предучилищното и училищното образование„, изясни министър Красимир Вълчев пред Народното събрание.

Предвижда се още по линия на планове за нововъведения да се даде опция дребна част от часовете след 4-и клас пробно да се организират в електронна среда. Това ще е лимитирано до 20%. Ще се прави, в случай че води до възстановяване на просветителните резултати.

“Дистанционното образование е изключителна опция и допълнение на образованието в действителната класна стая. Електронните платформи би трябвало да се употребяват за възлагане на задания, за креативен задания, за самоподготовка ”, сподели министърът.

Според него днешното потомство деца учи доста по-добре посредством облици

Електронното образование не е единствено от разстояние, то е и в класните стаи, то също би трябвало да се уголемява за опцията за потребление на повече електронни запаси, да повишим интереса за учене, посочи министърът.

Той добави, че в електронна среда могат да вземат участие доста разнообразни експерти. Български академик от ЦЕРН да вземем за пример можело да се включи от Женева в урок по физика в някое училище у нас. Електронната среда разрешавала доста интегрални уроци. Задачата на всички просветителни системи е да търсят ефикасната композиция, а не да заличават присъственото образование с неговите преимущества, сподели още министърът.

“Присъственото образование би трябвало да остане като съществена форма – най-желаната, най-хубавата, а електронното образование да го добавя, където е уместно ”, безапелационен е Красимир Вълчев.

Оттук нататък обаче трябвало да се търси дейно разбъркване на присъствено и електронно образование. В начален стадий изрично трябвало цялото образование да бъде в присъствена форма

„ Обучението в електронна среда има преимущества и дефекти “, изясни Вълчев.

Сред негативите той посочи невъзможността за социализация в електронна среда. Недостатък на отдалеченото образование е, че част от знанията, уменията, компетентностите не могат да бъдат усвоени дейно в електронна среда. Такива са огромна част от практическите компетентности, социално-емоционалните умения, двигателните умения, развиването на моториката – все дефекти, които допускат децата да бъдат в класната стая. Има голям брой проучвания в региона на невро-психологията, които демонстрират, че дълготрайно взаимоотношение с електронни устройства попречва интелектуалното развиване на децата.

Затова онлайн образованието на децата в предучилищна възраст не било в цялостната му форма. Било по-скоро вид съвещания с родителите и възлагането на спомагателни задания посредством тях.

“Днешното и утрешното потомство деца учат и ще учат доста повече от електронни устройства и електронни запаси. Ако учителите не ги насочат към верните електронни запаси, те ще бъдат ръководени от логаритмите на обществените мрежи. Всички просветителни системи вървят към това да дават на учениците и на учителите повече просветителни запаси, към това вървим и ние, да имаме гратис визуализирано просветително наличие по всички просветителни стратегии, което сме си сложили за цел ”, изясни министърът.

От МОН ще вършат изчерпателен разбор на образованието в електронна среда. За това какви са резултатите щели да покажат и външните оценения.

Инфо:дунавмост
Източник: vijti.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР