Динамо (Загреб) постигна първата си победа в група К на

...

Динамо изтръгна победата срещу десетима от Волфсбергер

Динамо (Загреб) реализира първата си победа в група " К " на Лига Европа. След две равенства в първите си два мача, този път хърватите съумяха да вземат трите точки, въпреки и много мъчно с 1:0 против на своя " Максимир ".

Домакините бяха подкрепени и от обстоятелството, че австрийците играха с 10 души на терена цяло второ полувреме, откакто Матеус Тафернер бе изпъден с втори жълт и червен картон в 45-ата минута.

С човек повече Динамо натисна и съумя да стигне до триумфа. В 76-ата минута Атиемуен получи прехвърлящ пас в наказателното поле, обърна се и стреля във вратата за 1:0, което се оказа и победния гол за неговия отбор.

Така Динамо излезе отпред в групата с 5 точки, до момента в който Волфсбергер падна на 2-ото място с 4 извоювани точки.