Диагоналът Жулиен Георгиев заби невероятните 42 точки (2 блока, 3

...

Жулиен Георгиев с 42 точки за Добруджа, но Черно море измъкна победата

Диагоналът Жулиен Георгиев заби невероятните 42 точки (2 блока, 3 аса и 61% успеваемост в офанзива - +24) , само че все пак неговият Добруджа 07 (Добрич) отстъпи трагично вкъщи на Черно море (Варна) с 2:3 (25:27, 18:25, 32:30, 25:19, 13:15) в мач от 3-ия кръг на Efbet Супер Волей, играна довечера в зала " Добротица ".

Така варненци записаха първа победа за сезона, като с 2 загуби и 2 точки са на 10-о място във краткотрайното класиране. Добруджа пък продължава без победа досега, като с 3 следващи загуби, само че с 2 извоювани точки е на 11-а позиция. В идващия, промеждутъчен, 4-и кръг Черно море гостува на Славия, а добричлии са посетители на Пирин (Разлог). Срещите са надлежно в сряда (2 ноември) и четвъртък (3 ноември) от 18,00 часа.

Изключитлно оспорван се оказа първият гейм, в който играчите на Черно море постановиха волята си след 27:25. Вдъхновени, те сграбчиха и идната част с 25:18, само че това единствено стимулира повече домакините от Добруджа. Зрителите в зала " Добротица " се любуваха на волейбол от най-висока класа в третия гейм - 32:30 за Добруджа. За наслада на домакинските почитатели, състезателите на Данаил Милушев се върнаха в мача, взимайки и идващия гейм с 25:19, което докара нещата до тайбрек. Черно море обаче сподели по-здрави нерви в решителния гейм и записа победа след 15:13 и 3:2.

Най-полезен за Черно море стана Симеон Димитров с 22 точки (1 блок, 2 аса, 66% успеваемост в офанзива и 60% положително посрещане) за успеха. Норман Недков пък добави още 19 точки (1 блок и 44% успеваемост в атака) за триумфа.