Деветкратният шампион от Мастърс 1000 тенис турнира в Рим Рафаел

...

Надал взе реванш от Зверев и продължава в Рим

Деветкратният първенец от Мастърс 1000 тенис шампионата в Рим Рафаел Надал се класира на полуфинал.

Вторият подложен испанец взе реванш от №6 в схемата Александер Зверев за загубата предходната седмица в Мадрид и се наложи с 6:3, 6:4 в двучасов дуел.

Рафа стартира устремно мача и поведе с 4:0 гейма. Зверев се окопити и върна единия пробив. При 5:3 левичарят от Манакор сервираше за сета. Надал падна неприятно в опит да стигне къса топка на германеца. След това противникът стигна до брейкпойнт, само че испанецът го отрази, след което осъществя първия си сетбол.

В идната част Саша поведе с 40:0 при сервис на съперника си в четвъртия гейм, само че не съумя да пробие. Това въодушеви Надал който направи брейк незабавно по-късно за 3:2. В десетия гейм 34-годишният Рафа сервираше за място на полуфиналите. Той отрази три точки за пробив и след това стигна до мачбол, който осъществя неотложно с излизане на мрежата и бекхенд воле по диагонала.

Следващият противник на Надал е изненадата Райли Опелка. Американският великан се наложи над аржентинския левичар Федерико Делбонис със 7:5, 7:6(2).