Деветкратният шампион Новак Джокович победи квалификанта Енцо Куако (Франция) с

...

Джокович си осигури мач с Гришо, Зверев отпадна заради чайка

Деветкратният първенец Новак Джокович победи квалификанта Енцо Куако (Франция) с 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:0 след близо три часа игра и в третия кръг ще срещне българина Григор Димитров на Откритото състезание на Австралия по тенис.

Сърбинът имаше проблем с травма и изиска медицински таймаут във втория сет, само че съумя да продължи срещата и последователно наложи своята воля.

191-ият в света Куаку също изпитваше физически дискомфорт, откакто стъпи изкривено първоначално и изкълчи глезена си, като съумя да завоюва единствено гейм в първия сет.

Във втория Джокович на собствен ред имаше проблем с крайници и получи лекарска помощ.

Френският квалификант сподели добър тенис и съумя да завоюва частта след тайбрек със 7:5.

В третия сет Джокович още веднъж взе самодейността и завоюва с 6:2. В четвъртия сет основен бе третият гейм, който продължи 12 минути, а Куаку имаше сетбол. Класата на сърбина си сподели думата и той взе гейма, а до края нямаше проблеми и завоюва на нула.

" Много неща се случиха в този мач. Енцо игра приказен тенис, изключително във втория сет. Имах физически проблем, само че се веселя, че открих сили да продължа.  В такива моменти опитът ми оказва помощ доста, тъй като съм бил доста пъти в такава обстановки ", сподели Джокович в изявлението на корта след мача.

В третия кръг сърбинът ще се изправи против Григор Димитров, като досега Джокович има девет победи против една за българина.

" Играем от доста години с Григор, само че мисля, че не сме се срещали на този корт. Надявам се, че ще създадем зрелищен мач. Познавам Григор от доста време, ние сме балкански братя. Нека по-добрият победи ", сподели Новак Джокович.

Кръжаща чайка в небето над Мелбърн наруши концентрацията на Александър Зверев на Откритото състезание на Австралия при изненадващата му загуба от американеца Майкъл Мо във втория кръг на шампионата.

Бившият номер две в света, който се завърна на корта след сериозна травма, прекъсна срещата за малко, откакто досадната птица изходи изпражнения върху главата му.

Осъзнавайки какво му се е случило, Зверев се усмихна кисело и отиде до стола, където употребява кърпата си, с цел да в профил неприятните екскременти, което провокира смях по трибуните.

Според поверията сходна преживелица носи шанс, само че не подобен бе казусът за 25-годишния 12-и подложен в схемата Зверев, който загуби със 7:6, 4:6, 3:6, 2:6 и напусна шампионата.

Източник: lupa.bg