Дербито в града на Ромео и Жулиета е за летящите

...

Легенда на Киево реши драматично дерби с Верона

Дербито в града на Ромео и Жулиета е за " летящите магаренца ". Тимът на Киево победи с 3:2 Верона в доста трагичен конфликт от 9-ия кръг на Серия " А ". Пред към 20 000 тифози на стадион " Маркантонио Бентегоди ", тимът от предградията записа първи триумф, като алегоричен хазаин от 15 години в Дерби каузи Скала.

Легендата на отбора Сержио Пелесиер записа името си за следващ път в историята на клуба, откакто донесе успеха с първия си гол за сезона в 73-ата минута.

Нападателят Роберто Инглезе (23, 30-дузпа) означи другите две попадения за Киево, до момента в който Дениеле Верди (6) и Джампаоло Пацини (55-дузпа) бяха точни за първенците от 1985 година. Съставът на Фабио Пекия игра 50 минути с човек по-малко, защото Бруно Зукулини бе изпъден в 40-ата минута.