Датският шампион ФК Копенхаген приема Манчестър Юнайтед в четвърти мач

...

НА ЖИВО: Копенхаген vs Ман Юнайтед 3:3, спорна дузпа за госта

Датският първенец ФК Копенхаген приема Манчестър Юнайтед в четвърти мач от групите на Шампионска лига.. Расмус Хойлунд откри резултата в третата минута. Отново той беше прецизен в 28-ата минута. Маркъс Рашфорд беше изпъден с червен картон в 40-ата минута, а в края на първото полувреме Елиюнуси понижи пасива за " лъвовете ". Диого Гонсалвеш изравни резултата в осмата минута на добавеното време на първата част. В 70-ата минута Бруно Фернандеш беше прецизен от противоречива дузпа и отново прати отбора си напред в резултата.

Срещата на „ Паркен “ е от 22,00 часа и ще може да я наблюдавате онлайн в уеб страницата Gong.bg.

Още в първата минута Копенхаген изсипа топката към наказателното поле на Ман Юнайтед. Скот МакТомини опита да почисти, само че го стори към Хари Магуайър. Топката първо се удари в ръката на британския защитник, след което в корема му, само че литовския рефер Румшас не регистрира нарушаване на разпоредбите в тази ситауция.

След три минути игра " алените дяволи " откриха резултата в срещата. Аарън Уан-Бисака получи вдясно след разиграване с Рашфорд и потърси МакТомини. Шотландецът даде прострелен паралелен пас към Расмус Хойлунд, а някогашният нападател на Копенхаген от близко порази някогашния си клуб - 1:0 за англичаните.

В 12-ата минута Гарначо показва солидна техника отляво по фланга на нападението за гостуващия отбор и потърси МакТомини, само че топката пристигна надалеч за шотландеца и датската защита се оправи с този набег. При ответното нахлуване Расмус Фалк се включи добре отляво и стреля по земя, но Онана отрази.

След четвърт час игра Джони Еванс от " алените дяволи " напусна с травма, откакто бранителят сподели, че е получил разтежение, а върналият се от лечение на контузия - Рафаел Варан, трябваше да се включи форсирано в този мач. След контузията Хари Магуайър стана лявостоящ централен защитник, а това е нещо, което Тен Хаг всеячески пробва да заобикаля по време на престоя му на " Олд Трафорд ".

В 24-ата минута Елиас Ашури беше потърсен с пас отдясно от Елиюнуси, а нападателят на Копенхаген нападна топката, само че камерунският пазач на Ман Юнайтед - Онана, излезе разчетено и улови топката. В хода на първото полувреме на " Паркен " фен от ррибуните получи лекарска помощ, откакто получи неразположение и поради това играта за малко бе прекратена.

Три по-късно пък гостите направиха извънредно бърза контраофанзива посредством Бруно Фернандеш. Португалецът комбинира вляво с Алехандро Гарначо, който пое топката с дрибъл и нямаше по какъв начин да бъде спрян от бранителите на Копенхаген. Аржентинецът комбинира с втурналия се вдясно Хойлунд, който от близко вкара втория си гол - 2:0.

Малко по-късно пред датския нападател се откри опция за хеттрик и шутира мощно, но Камил Грабара мазета в корнер. След него Магуайър стреля с глава, само че храбро. Осем преди края на първото полувреме Хойлунд беше изведен с добър пас зад защитата на Копенхаген и шутира с левия крайник, само че Грабара се намеси. Малко по-късно Маркъс Рашфорд стъпи тежко върху крайници на Елиас Йелерт, а ВАР-арбитрите привиката литовския арбитър за преразглеждане. След него основният арбитър изгони №10 на Ман Юнайтед.

След отсъдения фал Гонаслвеш застана зад топката и центрира остро, а след рикошет тя се отби в напречната греда на Онана. При последвалото нахлуване в самия завършек на първото полувреме Копенхаген върна голас и пасив. Топката беше центрирана отдясно от Анкерсен за Гонсалвеш. Той хитро подаде към Мохамед Елиюнуси, който пък с левия крайник я прокара край защитник и вратаря на Ман Юнайтед за 1:2.

Заради огромните забавяния в хода на първата част реферът уточни 13 минути добавено време, а в седмиата от тях Хари Магуайър игра с ръка в наказателното поле на Ман Юнайтед. Малко преди този момент същото стори и Варан, само че в последна сметка реферът отсъди нарушаване от британеца след опита на Гонсалвеш да играе с топката и Копенхаген получи дузпа. Зад топката застана точно Диого Гонсалвеш, който с акуратен удар изравни резултата - 2:2.

След почивката Тен Хаг извади от игра Кристиан Ериксен, а на мястото на датчанина се появи Софиан Амрабат в средата на терена. В 51-ата минута Онана направи избавяне след отдалечен изстрел, а при ответната офанзива Амрабат можеше да бъде забелязан от Далот, само че португалеъцт реши да стреля, с цел да се види интервенция на Грабара. В 53-ата Клаасен се извиси и стреля параболично с глава, само че прекомерно леко, с цел да затрудни камерунския пазач на " алените дяволи ".

След тъкмо час игра Диого Гонсалвеш опита изострен удар посока английската врата, но Онана внимаваше. Иначе, Ман Юнайтед продължи много предумишлено второто полувреме с оглед обстоятелството, че беше с човек по-малко и изчакваше възможни свои шансове на контранападения.

В 57-ата минута пък реферът отиде да гледа евентуална дузпа за гостите, откакто Хари Магуайър игра за висока топка в наказателното поле на Копенхаген. Топката се отби в ръката на Лукас Лерагер, въпреки събитията да бяха прекомерно противоречиви, само че в последна сметка решението беше удостоено с углавен удар за Ман Юнайтед. Зад топката застана капитанът Бруно Фернандеш, който с безмилостен удар още веднъж поведе тима си напред за 3:2.