Датският халф Кристиан Ериксен, който поучи инфаркт през миналото лято

...

Ериксен с първи гол за клубен отбор от близо година, Брентфорд разби Челси в Лондон

Датският халф Кристиан Ериксен, който поучи инфаркт през предишното лято по време на Европейското състезание, вкара първия си гол за клубен тим от близо година. Датчанинът се разписа при изненадващия триумф с 4:1 на Брентфорд против Челси в Лондон.

Последният гол за клубен тим на Ериксен беше през май 2021г., когато Интер завоюва с 5:1 над Удинезе. В паузата за националните тимове Ериксен се разписа при завръщането си за Дания против тимовете на Сърбия и Нидерландия.

След нулево първо полувреме Антонио Рюдигер откри за Челси още в първите секунди на второто полувреме.

Виталий Янелт изравни, а точно Кристиан Ериксен направи цялостния поврат за Брентфорд в 54-та минута.

Отново Янелт осъществя в 60-та минута, крайния резултат оформи Йан Уиса в 87-та минута.

Така Челси е на третото място с 59 точки, Арсенал е четвърти с 54, само че и с мач по-малко.

Брентфорд е на 14-о място с 33 точки и все по-уверено върви към избавление.

За Челси в сряда следва първи мач против Реал Мадрид в четвъртфиналите на Шампионската лига. Двубоят е в Лондон.
Източник: trafficnews.bg