Дания победи Австрия с 2:1 във Виена в мач от

...

Дания продължава победния си поход, надви Австрия след токовия удар

Дания победи Австрия с 2:1 във Виена в мач от Лига 1, Група А от Лигата на нациите. Гостите откриха посредством Пиер-Емил Хойберг, само че Ксавиер Шлагер възвърне равенството. Осем минути преди края на дуела Йенс Стригер Ларсен донесе триумфа на "червения динамит ". Първоначално дуелът бе отсрочен с половин час. Домакините обаче не съумяха да се оправят с казуса и последва ново отсрочване. Все отново казусът бе решен и срещата се организира.

“Червеният динамит “ откри резултата в 27-ата минута, откакто Пиер-Емил Хойберг се възползва от рикошет в тялото на бранител и от близко осъществя.

Попадението засилва домакините и в идващите минути притиснаха противника си, само че гол до почивката не падна.

Австрия стигна до равенството в 67-ата минута. Домакините се възползваха от неточност на отбраната на гостите и Каспер Шмайхел, който бе пресиран. Марко Арнаутович доближи до топката и продължи към Ксавиер Шлагер, който невъзмутимо вкара в левия ъгъл.

След успеха Дания заема първата позиция с актив от шест точки, с две повече от втория Австрия. На трето и четвърто място са Франция и Хърватия.