Дъблин се оказа твърде много за Дери, тъй като спечелиха

...

GAA: Дери претърпя първо поражение в лигата за сезона от Дъблин

Дъблин се оказа прекалено много за Дери, защото завоюваха с 1-16 против 1-11 спечелили в Селтик Парк.

Това беше Дъблин. който стартира най-бързо от страните, с някои отлични резултати на Сиран Килкени и Рос Макгари, помагайки на първенците на Ирландия да водят с 0-7 до 0-3 след 24 минути.

Дери се върна в мач посредством добре взет гол от Conor McCluskey, защото те приключиха първото полувреме мощно, когато Дъблин поведе с 0-9 до 1-4 на почивката.

Дъблин стартира второто полувреме сходно на първото, с Кормак Костело, който вкара гол тъкмо откакто влезе, с цел да им даде задатък от 1-12 до 1-7 в 52-ата минута.

От този миг нататък Дери не можеше да се върне в мача, до момента в който Дъблин продължаваше да тиктака таблото, с цел да изчерпи спечелилите от пет точки, във впечатляваща победа.

В Касълбар, Мейо завоюва с 0-15 до 0-8 точки над Роскомън.

В едно занимателно първо полувреме Райън О'Донохю поведе пътя за Майо с три точки, с отлични резултати на Стивън Коен и Колм Рийп...