Чили започна с разгромна победа защитата на трофея си от

...

Чили започна с разгром защитата на титлата си

Чили стартира с разгромна победа отбраната на трофея си от Копа Америка. В първия си мач от трета група на конкуренцията съставът на Рейналдо Руеда записа триумф с 4:- над Япония на стадион " Мурумби " в Сао Пауло.

В края на първото полувреме Елик Пулгар означи първия гол с глава след осъществяване на ъглов удар. През втората част Едуардо Варгас удвои в 54-ата минута, а с два бързи гола в 82-ата и 83-ата минута на Алексис Санчес и още веднъж на Едуарго Варгас Чили оформи крайното 4:0.

В класирането чилийците и уругвайците имат по 3 точки след първия кръг, а японците и еквадорците не престават без извоювана точка.

Във втория кръг Уругвай ще играе с Япония на 21 юни, а ден по-късно Чили ще срещне Еквадор.
Източник: btvnovinite.bg