Честата нужда да легнеш и да спиш в средата на

...
Честата нужда да легнеш и да спиш в средата на
Коментари Харесай

Сънливостта през деня е предвестник на лоши болести

Честата потребност да легнеш и да спиш в средата на деня, е симптом на неприятно здраве и предвестител на съществени болести, някои от които с летален край, настояват шведски лекари.

" Когато човек непрекъснато се нуждае от сън, макар че през нощта е спал 7-8 часа, това е симптом, че в системата има някаква щета. Неприятното събитие може да се изясни с леко инфектиране, меланхолия, несъразмерна тегло или липса на нещо друго ". Това изяснява по тв канала SVT професор Турбьорн Окерстед от шведския Институт за проучване на напрежението.

Смята се, че естественият нощен сън би трябвало да трае 7 часа. Проучване, извършено от проф. Окерстед демонстрира, че както дефицитът на сън (6,5 часа или по-малко), по този начин и неговият остатък (9,5 часа или повече) са свързани по някакъв метод с по-висока смъртност. В същото време данните в проучването сочат и смисъла на фактора на наследствеността в този подтекст.

" На тези, които малко спят нощем, не им доближава време за нужното възобновяване. Това има негативен резултат върху имунната система, мазнините в кръвта, кръвна захар, което предизвиква тежки сърдечно-съдови болести. В същото време ние не виждаме тези отрицателни резултати, когато през делничните дни човек спи малко, само че компенсира това с наспиване през уикенда ", споделя професор Окерстед.

След безсънна нощ късата сънливост денем може да има огромен позитивен резултат. По време на наблюденията благодарение на електроенцефалография се е следил явен позитивен резултат още след 10-минутен сън денем.

Известно е, че колкото по-малко сняг има през зимата, каквато е сегашната, толкоз по-голямо е въздействието на тъмнината върху хората.

Окерстед отбелязва, че мозъкът се нуждае от светлина, което покачва равнището на бодърстване. В географски ширини с къс ярък ден, като да вземем за пример в Швеция, човек има предпочитание да усили количеството ярко време, тъй че биологичният му часовник да работи както би трябвало. Единият от методите да извършите това е да заминете на юг в топлите страни, където има повече слънце през зимата, или пък - на север, където има сняг./Zdrave.to
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР