Черно море записа загуба във втората си контрола от лагера

...

Академия Пандев удари Черно море в лятна проверка

Черно море записа загуба във втората си контрола от лагера в Банско. "Моряците " отстъпиха на македонския Академия Пандев с 1:2.

Двубоят стартира с 15 минути по-късно поради отсъствие на съдиите, като мачът бе управителен от хора от двата щаба.

Още във втората минута Мазир Сула бе изведен на добра позиция отляво на вратата и стреля, само че стражът избави. Последва битка в средата на терена до 29-ата минута, когато Никола Шарковски осъществя след хубава композиция за 1:0 в интерес на гостуващия тим. В 39-ата минута Мимито стреля отляво, само че топката мина около вратата. В 43-ата минута Кристиян Велиновски бе изведен сред двамата централни бранители самичък против вратаря Георги Георгиев и вкара за 2:0.

В началото на втората част треньорът Илиан Илиев направи три промени. Васил Панайотов, Ангел Ангелов и Георги Георгиев напуснаха игра, а техните места заеха Закария Беншаа, Алекс и Иван Дюлгеров.

В 48-мата минута след осъществяване на корнер топката попадна в Матеуш, който бе фаулиран от защитник в наказателното поле, а Матиас Курьор стреля от бялата точка над напречната греда. В 56-ата минута Матеуш изведе Курьор против вратаря, нападателят на Черно море финтира стража на гостите и от дребен ъгъл стреля по земя, само че защитник съумя да доближи и почисти топката от голлинията. Малко по-късно още веднъж Курьор получи в наказателното поле и стреля, само че топката срещна напречната греда.

В 65-ата минута Николай Златев и Росен Стефанов заеха местата на Курьор и Живко Атанасов. Веднага по-късно Петър Иванов смени Цветомир Панов.

Последваха две отлични благоприятни условия за гол пред Черно море. Първо Матеуш получи в наказателното поле и стреля, само че защитник протегна крайник и мазета в корнер. Веднага по-късно Закария Беншаа стреля от близо очи в очи с вратаря на Академия Пандев, само че той съумя да избави. В 75-ата минута на терена се появиха Виктор Попов, Лъчезар Йорданов, Марко Стойчевски, Наско Янков и Калин Георгиев, а играта напуснаха Мартин Дичев, Матеуш, Мимито, Мазир Сула и Петър Бошанчич.

В 80-ата минута Лъчезар Йорданов подаде към Беншаа, който от наказателното поле насочи топката във вратата на противника за крайното 1:2.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Петър Бошанчич, Мартин Дичев, Матеуш, Мимито, Васил Панайотов, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Матиас Курьор.