Черно море записа ценна победа с 1:0 като гост на

...

Атанас Илиев донесе победата на Черно море в Благоевград

Черно море записа скъпа победа с 1:0 като посетител на Пирин (Благоевград) в мач от 21-ия кръг на efbet лига. Единственото попадение вкара Атанас Илиев от дузпа, отсъдена след намеса на систеата VAR в 11-ата мин.

В 9-ата минута персонално съдияята Валентин Железов отиде да прегледа с ВАР обстановка в наказателното поле за дузпа след игра с ръка на бранител на " орлетата ". След прегледа Железов уточни бялата точка и зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в противоположния ъгъл и даде преднина на Черно море. В 24-ата Атанас Илиев опитва да засече пас на Александър Василев, само че бе изпреварен от Вячеслав Велев. В 37-ата мин. Велислав Василев центрира в наказателното поле, само че изстрелът с глава на Мазир Сула мина около вратата. В 40-ата Сула опитва и мощен изстрел от отдалеченост, само че Янко Георгиев улови.

В началото на втората част Иван Дюлгеров излезе да пресече дълъг пас на Андрей Йорданов към Даниил Кондраков. В 53-ата минута Янко Георгиев в началото не се намеси задоволително безапелационно след центриране от корнер, само че бързо се поправи. В 61-ата минута Бенгюзов центрира от свободен удар, а Велев можеше да засече топката, само че и Дюлгеров съумя да се намеси добре. Три минути по-късно Иван Тасев навлезе рисково в наказателното поле, само че бе спрян от Босанчич. В 79-ата минута Иван Дюлгеров се отличи със ужасно избавяне, с цел да резервира преднината на гостите. Отговорът на Черно море бе изстрел на Исмаил Иса, отразен от Георгиев. В 86-ата минута Александър Василев стреля от директен свободен, само че право в стената от футболисти на Пирин, написа Dsport.

Пирин Благоевград – Черно море 0:1

0:1 Атанас Илиев (д) 11`

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (к) (64` 9. Преслав Йорданов), 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев (46` 26. Иван Тасев), 8. Дмитро Семенив (46` 17. Илкер Будинов), 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис

Черно море: 25. Иван Дюлгеров - 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 19. Александър Василев – 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов (к) – 10. Велислав Василев, 8. Мазир Сула (85` 32. Мартин Дичев), 11. Алекс Фернандес (85` 35. Арлинд Дакай) – 9. Атанас Илиев

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Илкер Будинов (П), Петар Босанчич, Велислав Василев, Александър Василев (ЧМ)

Съдия: Валентин Железов
Източник: petel.bg