Черно море загуби с 0:2 от ЦСКА-София на Тича в

...

Черно море загуби с 0:2 от ЦСКА-София на Тича

Черно море загуби с 0:2 от ЦСКА-София на " Тича " в дуел от 18-ия кръг на efbet Лига. " Моряците " в три следващи мача към този момент нямат маркиран гол в шампионата.

ЦСКА се опита да провежда бърза офанзива в 3-ата минута. Дюкенс Назон опитва да реализира двойно подаване с Маурисио Гарсез. Бразилецът се стремеше да изведе Назон в наказателното поле на Черно море, само че Живко Атанасов доста добре затвори централния нападател на " алените ", който не съумя да овладее топката, написа Dsport.  Черно море направи сериозен пропуск в 8-ата минута. Васил Панайотов подаде към Матеус Клементе, който финтира Брадли Де Нойер и стреля, само че на сантиметри настрана от десния непряк дирек на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА направи доста огромен пропуск в 24-ата минута. След доста груба неточност в отбраната на Черно море Дюкенс Назон изскочи самичък против Георги Георгиев, само че вратарят на Черно море съумя да отрази удара на нападателя на " алените ".

Шест минути по-късно Маурисио Гарсез получи добра опция в наказателното поле на Черно море, само че ударът му бе отразен от Георги Георгиев.

Тибо Вион насочи подъл удар от разстояние в 36-ата минута, Георги Георгиев не се намеси безапелационно, само че въпреки всичко избави.

ЦСКА сътвори напрежение в наказателното поле на Черно море в 46-ата минута. Назон подаде към Иван Турицов, който центрира остро в наказателното поле на домакините, само че Маурисио Гарсез остана надалеч от топката и не съумя да я засече.

Черно море отговори в 48-ата минута. Велислав Василев проби по десния фланг, след което подаде към Васил Панайотов в наказателното поле на ЦСКА, а той стреля, само че неопределено, над напречната греда в навън.

ЦСКА поведе с 1:0 в 64-та минута в миг, в който Черно море бе с човек по-малко на терена, защото Мартин Дичев се контузи. Именно през неговата дясна зона " алените " проведоха своята офанзива. Дюкенс Назон подаде към Иван Турицов, който продължи към Жеферсон. Бразилецът получи топката на отлична позиция в наказателното поле на Черно море и с мощен удар я вкара във вратата на Георги Георгиев.

Николай Златев насочи подъл удар в 73-ата минута, само че Густаво Бусато внимаваше и избави.

ЦСКА поведе с 2:0 в 74-ата минута. Марселино Кареасо насочи отдалечен удар, който не беше мощен, само че вратарят Георги Георгиев позволи нелепа неточност и разреши топката да влезе във вратата му.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Бисмарк Чарлс излезе самичък против Георги Георгиев, само че вратарят на Черно море съумя да избави удара на нападателя на ЦСКА.

В добавеното време на мача Брадли Де Нойер на два пъти си изпусна нервите, поради което бе изпъден с два бързи жълти картона от Георги Гинчев.

С тази победа ЦСКА е първи във краткотрайното класиране с 44 точки, а Черно море е шести с 29 точки.

Черно море – ЦСКА 0:2

0:1 Жеферсон 64`

0:2 Марселино Кареасо 74`

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 32. Мартин Дичев (66` - 77. Стефан Велев), 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 88. Мимито Биаи (66` - 19. Матиас Курьор), 20. Мади Кета (52` - 39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (66` - 11. Алекс Фернандес), 71. Васил Панайотов (К), 9. Исмаил Иса (85` - 17. Ангел Ангелов)

старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (78` - 4. Мено Кох), 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 7. Джонатан Линдсет (83` - 8. Станислав Шопов), 15. Тибо Вион (65` - 26. Марселино Кареасо), 27. Маурисио Гарсез (78` - 17. Бисмарк Чарлс), 9. Дюкенс Назон (65` - 28. Браян Морено)

старши треньор: Саша Илич

Съдия: Георги Гинчев