Черно море Тича загуби последното си домакинство от редовния сезон

...

Берое се справи с Черно море във Варна

Черно море Тича загуби последното си домакинство от постоянния сезон на НБЛ и няма да играе в плейофите на шампионата. Варненският отбор отстъпи на Берое с 88:105 в мач от предпоследния 26-ия кръг. Загубата е 20 за домакините против единствено три триумфа. Победата пък е под №18 за старозагорския отбор против 5 провали.

За Черно море Тича за следващ път Георги Боянов приключи с " дабъл-дабъл " - 36 точки и 15 битки, както и 4 асистенции. Станислав Ваклинов от Берое също приключи с " дабъл-дабъл " - 20 точки и 10 битки.

Гостите започнаха стремително мача и поведоха с 5:0 след панер и тройка на Трентън Когинс. В средата на първата част Берое поведе с 8 точки при 17:9. Домакините обаче демонстрираха добра игра и две минути и половина преди края съумяха да изравнят при 21:21. След още едно тъждество при 25:25 Черно море Тича взе първата част с 27:25. През втората част гостите бяха по-добрият тим на игрището. Берое се възпозва чудесно от грешките в играта на домакините и за към 5 минути вкара 17 против единствено 5 точки и поведе с 10 точки при 42:32. Гостите съумяха да натрупат още малко задатък и на полувремето водеха с 16 точки при 55:39. След почивката Черно море Тича сподели доста по-добра игра и за към 3 минути и половина игра съумя да вкара 13 против 3 точки за гостите и понижиха пасива си до 6 точки - 52:58. Берое съумя да поведе още веднъж с 10 точки и след равностойна игра до края на третата част преди решителната четвърта четвърт водеше с 12 точки - 77:65. Домакините стартира чудесно и последната част и с тройка на Веселин Георгиев и панер на Георги Боянов още веднъж понижиха изоставането си до 7 точки - 70:77. След към 4 минути игра обаче по-опитният отбор на гостите съумя още веднъж да поведе с удобна преднина от 15 точки при 88:73. Силите на домакините не стигнаха за поврат и Берое завоюва срещата със 105:88.