Черно море Тича се наложи с 98:86 (31:18, 32:26, 18:12,

...

Черно море пречупи Шумен

Черно море Тича се наложи с 98:86 (31:18, 32:26, 18:12, 17:30) Шумен като хазаин в мач от третия кръг на НБЛ. Победата е втора за " моряците ", които към момента не са усетила усета на загубата, а Шумен е с баланс 0-3.

В идващия кръг Шумен приема Берое, а варненци са домакини на Академик Пловдив.

Иначе мачът в морската столица стартира мощно за домакините, като и първата четвърт в последна сметка се оказа решаваща за изхода на срещата. В нея " моряците` съумяха да си обезпечат удобна преднина от 13 точки, която до почивката усилиха на 19 точки. След почивката те се върнаха на паркета с по-голямо самочувствие и продължиха да вършат задатъка си по-солиден, а точно 25 точки преди заключителните 10 минути. Въпреки че в тях варненският отбор отстъпи на гостите от Шумен, не разреши да се стигне до поврат в мача.

За Черно море новото попълнение Тач Ънру вкара 23 точки, Аверил Ъгба наниза 18, а Лъчезар Тошков се разписа със 17 точки.

Джавонте Елис беше най-резултатен за Шумен с 16 точки, по 14 прибавиха Майк Адеунми и Николай Георгиев.