Черно море победи Хебър с 1:0 и записа първа победа

...

Черно море с първа победа, Красен Кралев поздрави отбора

Черно море победи Хебър с 1:0 и записа първа победа за сезона в Efbet лига. " Моряците " имаха предимство през целия мач и разумно завоюваха, а отборът на Любо Пенев по този начин и не насочи прецизен удар в очертанията на вратата. Два гола на Черно море вярно бяха анулирани поради засади, а удар на Алекс Фернандес срещна гредата

Преди началото на срещата футболистите на Черно море сервираха цветя във връзка кончината на един от своите почитатели Венелин Цолов. Треньорът на " моряците " Илиан Илиев пък получи премията си за най-хубав треньор в елита през предишния сезон.

Двубоят стартира с домашен напън, като на два пъти Атанас Илиев се размина с центрирания в наказателното поле. В 7-ата минута гол на нападателя беше анулиран поради засада. Илиев получи пас на точката за осъществяване на дузпа от Мазир Сула и прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, само че страничният арбитър подвигна флага, а ВАР удостовери решението му.

В 15-ата минута Илиев беше оставен безусловно самичък в наказателното поле. Нападателят получи центриране от Александър Василев, само че насочи удар с глава над вратата. Малко по-късно Мазир Сула лиши топката от Георги Вълчев, което разреши на варненци да провеждат рискова контраофанзива. Матеус Машадо напредна с топката и стигна до наказателното поле, само че там опитът му за извеждащ удар към Илиев беше неприятен. Минута по-късно шут на Васил Панайотов от далечна отдалеченост мина над вратата.

В 29-ата минута Черно море получи право да извърши директен свободен удар отдясно. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев насочи удар с глава от сложна позиция, само че Дебърлиев улови.

В 32-ата минута разумното се случи и Черно море поведе. Илиев съумя да се измъкне от засадата и получи страховит извеждащ пас от дълбочина от Алекс Фернандес. Дебърлиев излезе в опит да пресече подаването съвсем до границата на наказателното поле. Вратарят удари топката в крайници на Илиев, а по-късно кълбото се озова в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме смяна в играта на Хебър нямаше и Черно море продължи да владее топката в огромни интервали от мача. В 56-ата минута още един гол на Черно море беше анулиран. Васил Попов се беше оказал на върха на офанзивата на своя тим и получи пас зад защитата, след което подаде към Атанас Илиев, а той прати топката във вратата. Голът обаче не беше зачетен поради засада.

В 64-ата минута " моряците " бяха покрай втори гол. Матеус Машадо проби отдясно и видя на далечната греда Алекс Фернандес. Бразилецът насочи удар от воле от дребен ъгъл, само че топката срещна горната греда. Малко по-късно Мазир Сула опита удар от границата на наказателното поле, откакто получи топката от Александър Василев, само че Дебърлив се оправи.

В 68-ата минута нападателят на гостите Георги Николов трябваше да бъде сменен наложително, откакто получи удар в главата, а на неговото място се появи Богомил Божуркин. В 76-ата минута Атанас Илиев насочи удар от дребен ъгъл, който мина над вратата, а в обстановката нападателят получи травма и беше сменен от Исмаил Иса.

Пет минути по-късно Сула показва страхотната си техника, оправи се с двама противници и насочи удар от към 17 метра, само че не затрудни вратаря на гостите. Минута по-късно Иса проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира, само че Матеус Машадо беше блокиран. Топката обаче се озова в Иса, който насочи удар с глава, само че Дебърлиев се намеси.

В 86-ата минута " моряците " получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле. Алекс Фернандес подвигна топката над стената, само че и над вратата. В продължението на мача Алекс Фернандес пресече пас към Жоао Сеско съвсем на центъра. Бразилецът опита да изненада излезлия напред Дебърлиев, само че с изключение на вратаря, трансферира и вратата.

Двубоят на " Тича " бе изгледан от някогашния министър на младежта и спорта и сегашен народен представител от ГЕРБ-СДС Красен Кралев. Той управлява като президент клуба в разстояние на 9 години и е един от най-големите му почитатели. След успеха Кралев поздрави " моряците " с пост в обществените мрежи.  " Новият сезон стартира и ние отново сме на Тича. Черно море надигра тотално Хебър и завоюва с 1:0. 22 удара към вратата на гостите, два анулирани гола, поради засади, една греда.... и единствено един гол. Моряците стартират мощно сезона и имам вяра, че ни очаква
Източник: tribune.bg