Челси спечели домакинството си на Лутън Таун в двубой от

...

Челси сложи край на геройствата на Лутън Таун, Ейбрахам с хеттрик за сините от Лондон

Челси завоюва семейството си на Лутън Таун в дуел от четвъртия кръг на ФА Къп.

Лондончани се постановиха с 3:1, с хеттрик на Тами Ейбрахам. Почетният гол за противника бе маркиран от Джордан Кларк.
 Снимка 515332
Източник:

Първите 3 попадения паднаха в началните 30 минути от конфликта.

Ейбрахам откри резултата след 11 минути игра, когато даде ранно преимущество на отбора си.

Само 6 минути по-късно още веднъж той вкара за 2:0, предвещавайки крайния победител в мача, който така и така бе по-скоро прочут.

След половин час Кларк върна теоретичните шансове на гостите за освен това в мача, след не изключително добра интервенция на Кепа Арисабалага, само че до почивката, а и след нея, единствената задача за играчите на Лутън бе да се пробват да опазят вратата си.

Със съществени пропуски се отличиха Хъдсън-Одой и Ейбрахам, който се опитваше да " обере " всички подавания в офанзива и да стреля от всевъзможни позиции.

Все отново нападателят съумя да оформи своя хеттрик, като 16 минути преди приключването на постоянното време вкара за 3:1.

Той бе оставен самичък против опразнената пред себе си врата с отлично подаване на Хъдсън-Одой и този път нямаше по какъв начин да пропусне.

В края на мача Вернер не съумя да вкара от бялата точка, като вратарят Слуга избави удара му.

Така геройствата за Лутън в това издание на конкуренцията завършват, а Челси продължава към 1/8-финалите.