Челси приема Тотнъм в голямото дерби от 32-ия кръг на

...

Кой ще хване последния влак за Шампионска лига?

Челси приема Тотнъм в огромното дерби от 32-ия кръг на Висшата лига. Двата тима се изправят в директна борба за четвъртото място на „ Стаморд Бридж “. То е последното, което дава право на присъединяване в Шампионска лига. „ Сините “ са притиснати до стената, защото изостават на пет точки от „ шпорите “, които заемат сега четвъртото място, а до края на сезона на двата отбора остават по осем мача. Футболистите на Антонио Конте могат да запазят своите шансове за четвъртото място само при триумф в лондонското дерби.

И двамата мениджъри имат съществени проблеми за разрешаване преди първия съдийски сигнал на дербито. Антонио Конте съвсем несъмнено няма да може да разчита на Тибо Куртоа и Андреас Кристенсен, които са измъчвани от контузии. На техните места се чака да стартират Уили Кабайеро и Гари Кейхил. Рос Баркли и Давид Луис също пропущат дуела. В същото време звездата на Тотнъм в офанзива Хари Кейн е под въпрос за лондонското дерби, а мениджърът Маурисио Почетино ще би трябвало да вземе решение дали ще рискува с неговото стартиране в игра.

Челси има единствено три победи в девет мача във Висшата лига от началото на календарната година.

Тотнъм от своя страна има единствено една загуба в британския шампионат от ноември насам.

Челси няма загуба в последните си 27 домашен мача против Тотнъм и в последните 30 във всички съревнования. Последният триумф на „ шпорите “ на „ Стамфорд Бридж “ е с 2:1 през февруари 1990 година.

25-те мача на Тотнъм на „ Стамфорд Бридж “ без победа във Висшата лига са най-голямата серия на един тим без триумф в британския хайлайф.

Челси загуби четири от последните си шест мача в Премиършип и завоюва другите два.

„ Сините “ нямат победа в последните си четири мача против тимовете от топ 6 – две равенства и две загуби. Във всички тях Челси бе посетител.

Челси има единствено две победи в осемте си мача до този миг през сезон против отборите от топ 6. В останалите шест мача тимът има 3 равенства и 3 загуби.

Тотнъм е единственият тим без загуба във Висшата лига през календарната година.

Под управлението на Маурисио Почетино Тотнъм има единствено една победа в последните си 19 госутвания на тимове от топ 6. Тя бе реализирана против Манчестър Сити през февруари 2016 година.

Последната загуба на „ шпорите “ от тим от топ 6 във Висшата лига бе през декември с 1:4 от Манчестър Сити.

Тотнъм е в серия от четири следващи триумфа в Премиършип, като тимът е позволил едвам един гол.

Хюн-Мин Сон е вкарал седем гола в последните си пет мача за Тотнъм.