Челси победи Тотнъм с 2:1 в дербито на втория кръг

...

"Челси" надхитри "Тотнъм" на "Уембли"

" Челси " победи " Тотнъм " с 2:1 в дербито на втория кръг във Висшата лига. Мачът се изигра на емблематичния " Уембли " в британската столица Лондон, откъдето са и двата отбора.

Те си размениха по няколко пропуща, дело на Мората и Дембеле, преди първия гол в срещата. Той беше дело на левия бек Маркос Алонсо. В 24-тата минута от директен свободен удар малко пред наказателното поле испанецът завъртя майсторски топката, а стражът и капитан на " Тотнъм " Уго Лорис се оказа без отговор.

След гола " шпорите " очевидно се окуражиха и в последна сметка преобладаваха през огромна част от дуела, само че изравнителният им гол влезе чак в 82-рата минута. Миши Батчуай се оказа не задоволително съсредоточен и изпрати топката в личната си врата.

Героят обаче не беше споделил последната си дума. Той още веднъж се споделяше Маркос Алонсо. Испанецът донесе успеха на " Челси " с гол в 88-мата минута. До края " Тотнъм " имаше прекомерно малко време за нов изравнителен гол.

Така " Челси " събра актив от 3 точки след първите си два мача след изненадващата загуба от " Бърнли " в първия кръг. " Тотнъм " от своя страна към този момент има 4 точки, откакто записа триумф в първия кръг над " Нюкасъл ".
Източник: btvnovinite.bg