Челси надигра и победи Уулвърхемптън с 3:0 в мач от

...

Челси продължи победния ход при Греъм Потър

Челси надигра и победи Уулвърхемптън с 3:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Мейсън Маунт се регистрира с две асистенции, а Кай Хаверц и Кристиан Пулишич означиха. Последното попадение за " сините " бе дело на Армандо Броя. Новият управител на Челси към този момент е с 2 победи от два мача във Висшата лига.

В третата минута на добавеното време на първата част Мейсън Маунт комбинира с Кай Хаверц, който стреля мощно под горната греда, с цел да открие резултата.

Маунт още веднъж с съвършен пас изведе собствен съотборник в 54-ата минута. Кристиан Пулишич овладя и трансферира Жозе Са, с цел да удвои преднината за своя отбор.

След подаване от страна на Матео Ковачич, Армандо Броя шутира точно в долния десен ъгъл на вратата, с цел да оформи крайното 3:0 за Челси.

След тази победа Челси заема 4-о място във краткотрайното класиране във Висшата лига с актив от 16 точки, до момента в който Уулвс остава в зоната на изпадащите – 18-а позиция, с актив от 6 пункта.