Челси имаше доста проблеми в домакинството си на Саутхамптън, но

...

Саутхемптън измъчи Челси, но лондочани се пребориха за победата

Челси имаше много проблеми в семейството си на Саутхамптън, само че стигна до триумф с 3:1. Тревор Чалоба откри резултата в деветата минута. До почивката две попадения на лондончани бяха анулирани, а след час игра Джеймс Уорд-Праус изравни от дузпа. Капитанът на “светците” обаче получи червен картон в 77-ата минута. Това оказа помощ на “сините” и те стигнаха до две попадения до края. Тимо Вернер изведе домакините напред в 84-ата минута, а малко преди края Чилуел също се разписа.

Лондончани започнаха интензивно и в четвъртата минута Вернер бе изведен на добра позиция. Германецът стреля от дребен ъгъл, само че вратарят Макарти мазета. В деветата минута “сините” поведоха. След ъглов удар топката бе отклонена от Лофтъс-Чийк и стигна на задната греда до Тревор Чалоба, който с глава я насочи към мрежата.

Отборът на Тухел продължи да основава положения, само че офанзивите на гостите носеха заплаха.

В 22-ата минута добра композиция бе приключена от Уорд-Праус, само че ударът му мина малко около вратата. Секунди по-късно Челси можеше да удвои преднината си. Лофтъс-Чийк получи опция да стреля от добра позиция. Изстрелът му от воле прати топката настрана от лявата греда на Макарти. Вратарят на “светците” отрази удар на Чилуел малко по-късно.

Гостите можеха да изравнят в 34-ата минута, когато отличен пробив на Уокър-Питърс приключи със мощно центриране, което Тио Уолкот не съумя да засече. Малко по-късно Лукаку прати топката в мрежата, само че попадението не бе зачетено заради засада.

В 41-ата минута изглеждаше, че Тимо Вернер е удвоил задатъка на лондончани, само че попадението бе анулирано заради нарушаване на Аспиликуета при започване на офанзивата.

Вернер нямаше шанс да се разпише и при започване на второто полувреме, когато Макарти отрази негов удар. След час игра Саухамптън изравни. Нарушение на Чилуел против Ливраменто докара до дузпа, която невъзмутимо бе осъществена от Уорд-Праус. Попадението обърка Челси, който и не бе доста безапелационен след почивката.

Тухел реагира, като пусна в игра Мейсън Маунт и по-късно Жоржиньо. Междувременно Чилуел можеше да се реваншира за дузпата в 66-ата минута, само че стреля около вратата. Вернер пък направи нов пропуск, откакто бе изведен от Лукаку, само че вратарят Макарти направи прелестно избавяне.

В 77-ата минута светците останаха с човек по-малко, откакто капитанът им Джеймс Уорд-Праус получи червен картон за жестоко влизане в краката на Жоржиньо. Първоначално Мартин Аткинсън му подвигна жълт картон, само че откакто преглежда обстановката на монитора край страничната линия, реферът промени решението.

В заключителната фаза отборът на Тухел натисна, а Маунт бе покрай гола.

В 84-ата минута Вернер най-сетне можеше да се зарадва, откакто прати топката в мрежата след подаване на Аспиликуета и този път попадението бе зачетено.

Челси стигна до ново попадение минута преди края, когато след две следващи греди на Лукаку и Аспиликуета Чилуел стреля от воле, Макарти мазета, само че технологията заяви на рефера, че топката е предходна голлинията.

В останалите дуели от британската Висша лига, почнали в 17:00 българско време, Норич и Бърнли не съумяха да си отбележат гол и респективно от това приключиха наедно, Уулвърхемптън победи Нюкасъл вкъщи с 2:1, а Лийдс реализира първата си победа през сезона - 1:0 против новака Уотфорд в мач, в който хората на Биелса бяха домакини.
Източник: fakti.bg