Челси е новият носител на Шампионската титла, след като надви

...

Челси е новият крал на Европа!

Челси е новият притежател на Шампионската купа, откакто надделя с 1:0 Манчестър Сити в британския край в Порто. Рекордната покупка Кай Хавертц означи паметното попадение в 42-ата минута, с което клубът от Лондон взима трофея за повторно в историята си след триумфа през 2012 година Отборът на Томас Тухел изрично беше по-добрият, до момента в който “гражданите ” разочароваха и несъмнено не оправдаха упованията, че са любимец. За цялостен мач футболистите на Сити насочиха единствено един удар в очертанията на вратата, а не им стигна и даденото 7-минутно продължение на втората част. Те обаче имаха искания за дузпа в 61-вата минута за игра с ръка на Рийс Джеймс, само че съгласно ВАР нарушаване на разпоредбите не е имало. Триумфът е специфичен за мениджъра на лондончани, тъй като преди година той беше отпред на изгубилия финала Пари Сен Жермен. В същото време Джосеп Гуардиола се разминава с купата към този момент десета година, като това в този момент беше първият край за тима му в ШЛ. Челси можеше да има по-добър задатък в резултата на почивката, откакто Тимо Вернер пропусна на два пъти. Две благоприятни условия обаче се откриха и пред Рахийм Стърлинг и Фил Фодън от състава на Сити. През втората част преследващият равнене тим остана без Кевин Де Бройне, който напусна с контузия. Кристиан Пулишич пропусна да успокои Челси с втори гол в 73-ата минута, когато излезе самичък против Едерсон, само че не уцели вратата. Финалният напън на Манчестър Сити докара единствено до една заплаха след шут на Марез, само че кълбото профуча в навън.
Източник: dnesplus.bg