Чехия победи с 3:1 Албания в последната си проверка преди

...

Чехия загря с успех срещу Албания за UEFA EURO 2020

Чехия победи с 3:1 Албания в последната си инспекция преди старта на Евро 2020. Възпитаниците на Ярослав Шилхави играха с въодушевление и относително елементарно стигнаха до триумфа против противник, който беше окуражен да покаже най-хубавото си лице на "Дженерали Арена " в Прага.

Първото чисто състояние пропусна Якуб Янкто в 16-ата минута, само че секунди по-късно Лукаш Масопуст центрира към Патрик Шик и нападателят на домакините откри резултата. Вратарят Гентиан Селмани беше с съществена заслуга албанците да не позволен други голове до почивката. Те даже изравниха в 42-ата минута след отдалечен изстрел на Сокол Чикалеши, изненадал Томаш Вацлик.

През второто полувреме чехите продължиха да преобладават. В 62-ата минута Селмани отрази мощен удар на Шик, а в 68-ата Владимир дарида комбинира с Масопуст и халфът на Славия (Прага) не сбърка. Третият гол беше дело на Ондрей Челустка в 89-ата минута.

Чехия стартира присъединяване си на еврофиналите с мач против Шотландия на 14 юни.