Чехия детронира европейския шампион Франция. Чехите, които имат големи традиции

...

Чехия детронира шампиона Франция, може да срещне лъвовете в събота

Чехия детронира европейския първенец Франция. Чехите, които имат огромни обичаи във волейбола завоюваха с 3:1 (25-21, 21-25, 25-21, 25-20) и ще играят през днешния ден против Германия.

Словения победи Полша и сложи под въпрос приходите от билети на Евроволей 2017

Балканците за повторно отстраняват Дружина полска на състезание на Стария континент

Михал Фингер записа 19 точки, а Донован Дзаворонок 15 точки. Победителите съумяха да обезвреждат водача на " петлите " Ервин Нгапет, който остана единствено с 6 точки. Нгапет успяваше в предходните срещи да измъква французите, чиято форма трагично спадна след спечелването на Световната лига.

Диагоналът на Франция Стефан Бойер беше най-резултатния в мача с 20 точки, само че на процедура единствено той реализираше за своя тим. Втори за французите е блокировачът Кевин льо Ру с 8 точки.

Чехите успяваха да пернат при започване на всеки един от трите извоювани гейма и ловко да поддържат разлика от 3-4 точки.

Френската аудитория посърна
Източник:

Победителят от мача Германия - Чехия в събота ще играе полуфинал против по-добрия от дуела България - Сърбия.

Чехия и Германия са четвъртфиналистите на Евроволей 2017, които не можаха да се класират за международното състезание следващата година.