Бургас. Близо 300 плувци от страната и чужбина се състезаваха

...

Бургас: Кметът Димитър Николов награди победителите в плувния турнир Гран При Бургас `2019

Бургас. Близо 300 плувци от страната и чужбина се състезаваха за Гран При Бургас `2019 в Плувен комплекс „ Парк Арена ОЗК “. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Отборното класиране оглави съставът на Турция, следван от бургаските „ Бриз “ и „ Черноморец “. Лъчезар Шумков от „ Спринт “ – София и Габриела Георгиева от „ Дамини ЛВ “ – София покриха нормативи за Световно състезание и получиха по 3000 лв. на финала намеждународния плувен шампионат за „ Голямата премия на Бургас “, който се организира в „ Парк Арена ОЗК “ през уикенда. За най-хубави достижения в трите спортни дни, по точковата таблица на ФИНА, треньорите им получиха награди от по 1000 лв.. Наградите на всички спечелили връчи кметът на Община Бургас Димитър Николов. Близо 300 плувци от 24 клуба на страната и чужбина се състезаваха за „ Гран При Бургас 2019 “. На финала от паричния фонд от 20 000 лв., награди получиха най-добритесъстезатели от 1-во до 10-то място в трите възрастови групи /А, Б,В/ на шампионата. При надпреварите за юноши младша възраст беше маркиран и един връх, плувайки 50 м бруст за 28,76 сек. се отличи Тонислав Събев от Семеен кодекс „ Царевец “ – Велико Търново. Отборното класиране оглави съставът на Турция, следван от бургаските „ Бриз “ и „ Черноморец “. Гран При Бургас 2019 се организира при извънреден интерес в най-модерния плувен комплекс в България – „ Парк Арена ОЗК “ в к-с „ Славейков “. Турнирът можеше да бъде следен в трите спортни дни и онлайн, посредством три канала. Официалният старт беше даден на 12 април в наличието на представители на управлението на БФПС, зам. регионалният шеф на Бургас Владимир Крумов и депутати. Организатори на интернационалния шампионат бяха Българска федерация плувни спортове и Община Бургас. В подготовката на спортното събитие участваше и екипът на влиятелния шампионат Burgas Swimming open.
Източник: focus-news.net