Бронзовият медалист от Първа лига падна 2:3 в реванша от

...

ЦСКА 1948 се бори, но ФКСБ се оказа голяма хапка

Бронзовият медалист от Първа лига падна 2:3 в реванша от втория прелиминарен кръг на Лигата на конференциите.

В първата среща ЦСКА 1948 загуби 0:1 в София и по този начин с общ резултат 2:4 е навън от третия по мощ шампионат на УЕФА. За тима на Атанас Рибарски това бе дебютно присъединяване в Европа.

Дамян Джокович откри резултата за румънците в 26-ата мин.

ЦСКА 1948 обаче натисна газта през втората част и единствено за 19 мин. обърна резултата.  Първо Педриньо изравни в 49-ата, а Реян Даскалов даде преднина на българите в 68-ата мин.
Срещата вървеше към продължения, само че груба неточност в защитата на ЦСКА 1948 бе осъдена от Джокович 8 мин преди края на срещата.

Попеску реши всичко с гол в продължението на постоянното време.

В 11-ата минута домакините удариха греда.  Давид Миколеску с глава прати топката в рамката на вратата.

ФКСБ ЦСКА 1948  2:3

Голмайстори: 1:0 Джокович (26); 1:1 Педриньо (49); 1:2 Даскалов (68); 2:2 Джокович (82); 3:2 Попеску

Стартови сформира:

ФКСБ: 32. Тарнувану, 33. Радунович, 6. Харуц, 5. Дава, 2. Крецу, 27. Олару, 8. Шут, 88. Джокович, 7. Коман, 11. Микулеску, 9. Компаньо;

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 31. Рапнуи, 5. Елитон, 87. Петров, 24. Гурища, 39. Умарбаев, 22. Даскалов, 8. Педриньо, 13. Стоичков, 10. Русев, 9. Кяртансон.
Източник: lupa.bg