Бронзовият медалист на миналия Мондиал в Русия - Белгия започна

...

Белгия излъга Канада и започна с победа на Световното

Бронзовият медалист на предишния Мондиал в Русия - Белгия стартира с победа с 1:0 над Канад. Митши Батшуаи съумя да вкара гола за белгийците в края на полувремето, а при започване на дуела Канада пропусна и дузпа.
Прочетете още
Още в 5-та минута Канада получи дузпа поради игра с ръка на Караско в наказателното поле. Съдията прегледа обстановката на ВАР и отсъди углавен удар. Най-голямата звезда на Канада Алфонсо Дейвис извърши дузпата, само че ударът му беше избавен от Тибо Куртоа.

Последваха мощни минути на канадците, само че до гол по този начин и не се стигна.

Противно на логиката Белгия откри резултата в 44-та минута, когато Тоби Алдервайрълд даде дълго подаване зад централната линия за Митши Батшуаи, който избяга зад тила на защитата и стреля с едно допиране в наказателното поле, с цел да даде задатък на Белгия.

Белгия: Тибо Куртоа, Ян Вертонген, Тоби Алдервайрълд, Леандер Дендонкер, Яник Караско (Тома Мюние 46 мин.), Аксел Витсел, Кевин де Бройне, Тимоти Кастан, Юри Тилеманс (Амаду Онана 46 мин.), Митши Батшуаи (Лоис Опенда 78 мин.), Еден Азар (Леандро Тросар 62 мин.)

Канада:  Милан Борян, Камал Милър, Стивън Витория, Алистър Джонстън, Ричи Ларея (Сам Адекугбе 74 мин.), Стивън Еустакийо ( Джонатан Осорио 81 мин.), Атиба Хътчинсън (Исмаел Коне 58 мин.), Джуниър Хойлет (Кайл Ларин 58 мин.), Алфонсо Дейвис, Джонатан Давид, Тейжон Бюканан (Лиъм Милър 81 мин.)

Източник: trafficnews.bg