Брайтън спечели седмата си точка от началото на сезона, след

...

Брайтън запрати Уест Хам на дъното

Брайтън завоюва седмата си точка от началото на сезона, откакто надви с 2:0 над Уест Хам в Лондон. " Чайките " означиха два гола с два точни удара, демонстрирайки изключителна успеваемост. Алексис Макалистър откри резултата от дузпа, отсъдена поради нарушаване на новото попълнение на " чуковете " Тило Керер. Леандро Тросар охлади очакванията на домакините, че ще извърнат развоя в своя изгода с гол в 66-ата минута. За Уест Хам това бе трето следващо проваляне, като играчите на Дейвид Мойс са без маркиран гол, макар че са отправили 38 удара в първите си три срещи в шампионата през актуалната акция.

Греъм Потър бе заложи в трети следващ дуел на еднакъв стартов състав. Мойс бе направил цели осем промени спрямо мача с Виборг в Лигата на конференциите. Новото попълнение Тило Керер дебютира в Премир лийг. Деклан Райс и Аарън Кресуел се завърнаха, а Микаел Антонио бе предпочетен на върха на офанзивата пред Джанлука Скамака, който през седмицата означи първия си гол за „ чуковете “.

В 19-ата минута новото попълнение на Уест Хам Керер фаулира в наказателното поле Уелбек, който бе изведен от Грос. Макалистър осъществя наказателния удар, давайки заслужена преднина на „ чайките “. Лондончани имаха известно преимущество единствено в първите десетина минути, след което гостите направляваха играта.

В 66-ата минута Тросар удвои, откакто проби през центъра, нахлу в наказателното поле и с лекост преодоля Фабиански. До края Санчес направи две акробатични спасявания след удари на Соучек с глава.

Снимки: Imago