Брайтън пребори два гола пасив, за да победи 10 човека

...

Брайтън с впечатляващ обрат срещу новия щампион на Англия

Брайтън пребори два гола пасив, с цел да победи 10 индивида от настоящия първенец Манчестър Сити с 3:2 пред екзалтираните 7,945 фена на „ Еймекс Стейдиъм”.

Новият първенец поведе в резултата след гол на Илкай Гюндоган след единствено две минути, само че останаха с човек по-малко в 9-ата минута. Тогава Жоао Кансело извърши недодялан фаул против Дани Уелбек и реферът го изгони от терена.
Снимка: БГНЕС  Брайтън с впечатляващ поврат против новия щампион на Англия (ВИДЕО)
Супер солова игра от Фил Фоудън удвои актива за „ гражданите” в 48-ата минута от мача, само че Леандро Тросар върна очакванията на Брайтън две по-късно след свършек от близко и направи напрежението у гостите огромно.

Адам Уебстър изравни резултата, откакто засече с глава центриране от Паскал Грос, правейки драмата в южна Англия безспорна. С оставащи 14 минути пък Дан Бърн донесе успеха за „ чайките”, откакто насочи удар, който бе блокиран, само че при последвалия нямаше неточност – 3:2 за Брайтън против Ман Сити.
Източник: fakti.bg