Ботев загуби домакинството си на Славия с 0:1. В 34-та

...

Ботев се издъни у дома преди важния мач с ЦСКА

Ботев загуби семейството си на Славия с 0:1. В 34-та минута Галин Иванов вкара единствения гол в дуела. Мачът беше първи в плейофите за двата тима в групата от 7-мо до 10-то място.
Прочетете още
В 8-та Етоо изведе отлично Уме Емануел, който копна топката, само че тя мина около вратата на Вуцов.

Последва неакуратен удар на Балоянис, който мина около вратата.

В 23-та минута Етоо стреля, само че неопределено.

В 30-та минута Брахими стреля топката се отклони в състезател на Славия и излезе в корнер.

В 34-та минута Тони Тасев пусна пас по трева към Галин Иванов, който от точката на дузпата вкара за 0:1 .

В 42-та минута Соле преодоля няколко играчи на Ботев и се оказа самичък против Ханкич, само че ударът му беше право в Ханкич, който мазета.

Последва нов удар на Соле, само че този път неакуратен.

В 50-та минута Брахими беше фаулиран отвън наказателното поле от излезлия да го пресрещне вратар на Славия и съдията Георги Давидов изгони с пряк червен картон Светослав Вуцов. Давидов беше привикан на ВАР и даде скандално решение, давайки фаул, само че анулира аления картон и даде жълт на Вуцов.

При осъществяването на фаула Попов центрира остро, само че Вуцов мазета.

В 59-та минута Мертенс стреля, само че неопределено.

В 63-та минута Ивелин Попов центрира отлично към Мартин Секулич, само че нападателят направи неповторим пропуск и стреля от два метра с глава в гредата.

Последва неакуратен удар на Ивелин Попов.

В 77-та минута Галин Иванов стреля, само че неопределено.

В 80-та минута Нвачукву стреля, само че право във Вуцов, който улови.

В 85-та минута Секулич направи нов възмутителен пропуск. На два метра от вратата той реши да подава на Ивелин Попов, само че играчите на Славия изистиха.

В 89-та минута Балоянис стреля, само че много неопределено.

В добавеното време Нвачукву насочи прекрасен едол Вуцов мазета с крайник.

По-късно още веднъж той стреля, само че този път над вратата.

Със загубата Ботев е седми с 44 точки, а Славия е на десетото място с 36 точки.

Следващият мач на Ботев е на 1 май - втория полуфинал за Купата против ЦСКА в Пловдив. В първата среща в София пловдивчани победиха с 1:0 и имат гол задатък преди реванша.

Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте (Фаустас Степанавичус 88 мин.) Константинос Балоянис, Дилан Мертенс (Мартин Секулич 60 мин.) Антонио Перера, Джеймс Етоо (Янис Карабельов 60 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Ехидже Укаки 69 мин.), Мохамед Брахими (Кристиан Нвачукву 69 мин.)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак (Георги Търтов 84 мин.) Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Исак Соле, Емил Мартинов (Ерол Дост 63 мин.), Иван Минчев (Ивайло Марков 90 + 4 мин.) Галин Иванов, Тони Тасев (Роберто Райчев 84 мин.), Мартин Сораков (Емил Стоев 62 мин.)

Източник: trafficnews.bg