Ботев /Враца/ победи третодивизионния Банско с 3:0 в четвъртата си

...

Класика за Ботев /Враца/ срещу Банско/снимки/

" Ботев " /Враца/ победи третодивизионния " Банско " с 3:0 в четвъртата си зимна контрола.
Даниел Моралес раздели футболистите на 2 тима, които играха по едно полувреме, като 85 минути на терена бе единствено вратарят Федерико Бариос.
Красимир Тодоров и Клери Сербер през първото полувреме и Петко Ганев през второто означиха головете за " Ботев ".
Мачът стартира с напън на " Ботев ". Още в 3-ата минута добра офанзива приключи с прекрасен пас към Клери Сербер, само че той не съумя да стигне до топката. След още 2 минути игра Краси Тодоров насочи първия прецизен удар във вратата на " Банско ", само че стражът се оправи.
В 12-ата минута Пламен Петров се озова на добра стрелкова позиция и шутира, само че в навън.
Минута по-късно Чавдар Ивайлов насочи прекрасен удар, само че не сполучи. Същото стори и Красимир Тодоров в 17-ата минута.
Първият гол падна в 23-ата минута. Тогава Клери Сербер даде превъзходен пас към Том Рапнуи отляво, който центрира в наказателното поле, топката се озова у Красимир Тодоров, който с прекрасен шут вкара за 1:0.
В 42-ата минута Клери Сербер имаше добра опция да вкара, само че стражът на " Банско " направи акробатично избавяне.
Второто попадение падна в 44-ата минута. Тогава Мирослав Маринов даде паралелен на вратата пас и от няколко метра Клери Сербер вкара за 2:0.
През втората част Даниел Моралес пусна нови 10 полеви играчи, като мястото си на терена резервира само вратарят Федерико Бариос.
В 55-ата минута Браян Мендоса стреля рисково с глава, само че изпрати топката в навън.
Третото попадение падна в 72-ата минута. Тогава Ботев имаше опция да извърши директен свободен удар. След центрирането отдясно Петко Ганев с глава вкара топката за трети път в мрежата на " Банско ".
Следващата инспекция е против " Пирин " идната събота.

" Ботев " – Банско 3:0
1:0 Краси Тодоров 23, 2:0 Клери Сербер 44, Петко Ганев 72

" Ботев ", първо полувреме: Федерико Бариос, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Луис Фелипе Соарес, Том Рапнуи, Чавдар Ивайлов, Мартин Атанасов, Клери Сербер, Мирослав Маринов, Пламен Петров, Красимир Тодоров

" Ботев ", второ полувреме: Федерико Бариос (85 – Любомир Василев), Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Петко Ганев, Диего Фераресо, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Мануел Башев, Митко Панов, Петър Кепов, Браян Мендоса
Източник: bulnews.bg