„Ботев“ (Враца) и „Царско село“ завършиха наравно 0:0 в двубой

...

Ботев/Враца/ не успя да победи Царско село и ще се надява на чудо /снимки/

„ Ботев “ (Враца) и „ Царско село “ приключиха наедно 0:0 в дуел от предпоследния 5-и кръг в плейофa за оставане в efbet Лига. По този метод развръзката към това кой ще стигне до присъединяване на бараж за избавление остава за последния кръг.
Двата тима предложиха здрава борба, само че липсваха положения пред вратите.
„ Ботев “ (Враца) резервира предпоследното си място, с еднакъв точков актив с „ Царско село “, само че с по-добри индикатори в директните дуели.
В последния кръг врачани гостуват на „ Пирин “,/Благоевград/ а "царете " одобряват „ Локомотив “ (София).
Домакините започнаха по-активно, само че по този начин и не съумяха да основат действителна заплаха пред противниковата врата в първия четвърт час игра.
В 18-ата минута Венцислав Христов опита да изненада Красимир Костов с пряк отдалечен удар от фал, само че изпрати топката над напречната греда.
В средата на първото полувреме Юлиан Ненов получи подаване на левия фланг, оправи се с Давиде Витурини и стреля по диагонала, само че право в ръцете на Хадим Ндиае.
В края на първата част Реди Каса нанесе изстрел от отдалеченост, който не затрудни стража на врачани.
Секунди преди почивката Каса даде отлично подаване към Седрик Каломбо в наказателното поле, само че той се размина на сантиметри от това да засече кълбото в мрежата на съперника.
Още при започване на второто полувреме Юлиан Ненов бе покрай това да открие резултата. Офанзивният футболист на "зелените " се оказа на добра стрелкова позиция, само че топката профуча на сантиметри от десния непряк дирек.
Двата тима влязоха в здрава борба след почивката, като липсваха рискови положения пред Краси Костов и Хадим Ндиае.
В 80-ата минута Чавдар Ивайлов стреля доста подло от директен свободен удар наоколо до пеналтерията, само че вратарят на "царете " прояви инстикт и мазета в корнер.
5 по-късно Алесандро Копола засече центриране, само че изстрелът му с глава бе прекомерно слаб и не затрудни Костов.
В ответната офанзива врачани изявиха съществени искания за дузпа, откакто Чавдар Ивайлов падна в наказателното поле след прикосновение с Пиер Зебли. Георги Кабаков обаче бе безапелационен, че няма съображение да уточни бялата точка.

„ Ботев “ (Враца) 0:0 „ Царско село “

„ Ботев “: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 22. Диего Фераресо, 3. Луис Фелипе, 77. Мартин Николов, 17. Чавдар Ивайлов, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 19. Браян Переа, 94. Юлиан Ненов (К), 28. Красимир Тодоров
„ Царско село “: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 91. Венцислав Христов
Източник: bulnews.bg